Vår Facebook grupp PRIVAT

Hej!

Styrelsen för Svensk dystoniförening har genom beslut den 25 april 2020 kommit fram till att stänga FB gruppen privat för icke betalande medlemmar.

Vi håller också på och reviderar medlemskapet i stort för att förbättra inför framtiden.

Att begränsa gruppen är på gott och ont. Det goda är att vi fritt kan rikta mer innehåll och information till er som är medlemmar i föreningen. Vi planerar att ha mer digitala event som vi kan direktsända för er, inte bara just nu i COVID-19 tider utan också när vi återgår till normalläge längre fram 😊

Vi vet att vi har medlemmar som bor mer avlägset i vårt avlånga land och har svårt att ta sig till nätverksträffar. För er kan dessa digitala event komma till fördel. Vi vill sända föreläsningar/annat direkt från denna grupp.

Privat-gruppen är skapad av Dystoni föreningen för att brygga vänskap och inbjuda till vår förening. Men eftersom vi nu tappat betalande medlemmar i föreningen och gruppen inte genererar nya så tänker vi använda den fullt ut, med inriktning endast för er betalande. Ni som bär föreningens framtid.

Vi hoppas att så många som möjligt, drabbad eller anhörig följer med oss 😊💕

Datum för avslut av icke betalande medlemmar:

2020-06-30

Medlemsavgift 300:-/år

För anhörig till medlemmar i föreningen 50:-

Plusgiro 17971-3

Swish: 123 63 725 77

Eller via betalkort

Länk för mer info nedan:

https://www.dystoni.se/medlemskap/